WinContig

WinContig

LisansÜcretsiz
Dilen
Dosya Boyutu863 KB
ÜreticiMarco D'Amato
İşletim SistemiWindows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP
Eklenme Tarihi4 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (863 KB)
749 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Henüz puan verilmemiş)
Loading...

WinContig

WinContig yazılımı harddiskinizi birleştirmeniz, başka bir deyişle defrag işlemini uygulamanız amaçlı derlenmiş durumda olan bedava araçlardan birisi. Her Geçen Gün verileri daha dağınık tutmaya çalışan mekanik diskler üstündeki bu dağınık verilerin toplanarak birleştirilmesi performans yükselişi sağladığından ötürü kullanıcıların tespit edecek vakit diliminde disk birleştirme işlemini yapmaları öneriliyor.

Windows’un bizzat disk birleştirme aracı bütün diski birleştirmeye çalıştığından ötürü epeyce uzunca devam eden işlemler gerçekleştirebiliyor. WinContig yazılımı ise bütün diski değil, yalnızca sabit diskteki gerekli durumda olan ve dağınık bölümleri birleştirerek vakitten kazanmanızı sağlıyor.

Diskteki klasörleri profiller altında toplamanızı da imkanı sunan program böylelikle yalnızca dilediğiniz dosya tiplerinin birleştirmeye katılmasına yardımcı oluyor. Benzer sürede belli vakitlerde, belirlediğiniz seçimlere yönelik dosya birleştirme işlemlerini otomatikmen bitirebilen WinContig yardımıyla sistem bakımı ile bir çok kez olarak vakit kaybından kurtarıyor.

NTFS dosya sistemini savunan program hem bir şahsi kullanımlar hem bir de ticari kullanımlar amaçlı tamamıyla bedava olarak sunuluyor. Defragmantasyon işlemini Windows’un bizzat aracı yerine bu yazılımla gerçekleştirmeniz sizlere zaman tasarrufu sağlayacaktır. SSD kullanıyorsanız diskinize disk birleştirme uygulaması yapmayınız.

749 kez indirildi

YORUM YAZIN