Greasemonkey

Lisans :Ücretsiz - Freeware
Dil :tr
Dosya Boyutu :296 KB
Üretici :Aaron Boodman
İşletim Sistemi :Windows XP / Vista / 7
Eklenme Tarihi :3 sene önce

greasemonkey indir

Firefox web tarayıcı eklentisi olarak tasarlanmış JavaScript ve Css kod değişiklikleri yaparak sık kullanmış olduğunuz İnternet web sayfasının görünümü değiştirmenize olanak tanır. Mesela sık kullandığınız programindir.tv sitesinin görünümünü mavi değilde siyah olarak değiştirerek en çok gözünüze hoş gelebilecek tasarımı dizayn edebilirsiniz. Bu eklenti sayesinde Firefox üzerinden çalışabilen ve insanların işlemlerini macro tarzında yapmasını sağlayan eklentilerde ekleyebilirsiniz. Misal olarak Facebook hakkında hızlı ve toplu arkadaş silme, twitter toplu takipten çıkarma gibi üçüncü parti uygulamaları Greasemonkey üzerine kurabilirsiniz. Bu tarz uygulamalar için Greasemonkey’de arama yapın.

Greasemonkey 2.3 güncel versiyonunda seçenek olanağı arttırılmıştır. Daha çok web site tasarımı işiyle ilgilenenler bu programla yakından ilgilenseler de diğer kullanıcıların da en çok tercih ettikleri tarayıcı eklentisi haline gelmiştir. Greasemonkey’in bilinen bir güvenlik açığı bulunmamaktadır. Ancak amatör kullanıcılar için kullanılmasını önermiyorum. Üstte de belirttiğim gibi daha çok web tasarımcılar ve orta düzey kullanıcılar için yapılmış bir Firefox eklentisi.

Bunalmış olduğunuz web sitelerinin JavaScript kodları ile uğraşarak farklı görünüm elde etmenin yanı sıra kendinizi de bu bunalımın içinden hem kurtarmış hem de geliştirmiş bulunuyorsunuz.Bilgisayarınızda oldukça az yer kaplar.Ücretsiz olan bu eklentide Türkçe dil mevcuttur. Ancak verileriyle oynadığınız bazı dinamik siteler doğru çalışmayabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda Greasemonkey eklentisini kaldırarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Greasemonkey 1.15 sürümü  2.3  olarak güncellendi.
Greasemonkey kurulumu hd videolu anlatım

Greasemonkey indir
Kategori: Eklentiler, indir

Yorum Yazın