Ammyy Admin

Lisans :Ücretsiz - Freeware
Dil :tr
Dosya Boyutu :747 Kb
Üretici :Ammyy
İşletim Sistemi :Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP
Eklenme Tarihi :4 sene önce

ammyy admin

Ammyy Admin 3.5 aracılığıyla ağ bilgisayarlarınızı ve Sunucularınızı; komplike emniyet duvarı ve NAT ayarlarına gerek kalmadan kontrol altında tutabilir, arkadaşlarınıza uzak masaüstü bağlantısı erişimi sayesinde destek sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte programın bizlere sağlamış olduğu uzak masaüstü hususi durumunu kullanarak, süre ve paradan tutum etmiş olacağız. Uzak masaüstü programlarına alternatif arayanlar ise TeamViewer kullanabilirler. Hesap sistemi ile çalışabilen TV uygulaması sayesinde her an hesabınızın listesinde bulunan cihazlara bağlanabilirsiniz. Normalde karşının ID ve şifre vermesi gerekmekte. Ancak hesap sistemi bunu görmezden gelerek sürekli erişim sağlıyor ve işini kolaylaştırıyor.

Programın en güzel yanı kurulum dosyası olmadan tek dosya desteği ile çalıştırabiliyor olmamız ve bu destek sayesinde istediğimiz her bilgisayara basitçe indirebilir ve kolaylıkla kullanabiliriz. Tek yapmamız ihtiyaç duyulan uzak masaüstü bağlantı kurmak istediğimiz bilgisayarın Ammyy Admin Id‘sini öğrenmek ve diğer tarafta izin verdiği zamanlarda karşımızdaki bilgisayara bağlanmak. Karşı bilgisayarın masaüstü karşınıza gelerek bilgisayar yanınızdaymış gibi ona müdehale edebilirsiniz. Ancak şöyle bir durum var, misalen karşı bilgisayarı yeniden başlattınız ve açıldı. Bu kısıma kadar normal. Ancak açıldıktan sonra tekrar şifre isteyecektir ve şifre değiştiği için giriş yapamayacaksınız. Bunun önüne geçmek için üstte de yazdığım gibi TeamViewer öneriyorum. Gerekli başlangıç ayarlarını yaparak bu tarz sorunların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca bir alternatif daha isteyenler için; sunucunuzu aldığınız yer size bir IP adresi, kullanıcı adı ve parola verecektir. Windows’un uzak masaüstü bağlantısını kullanarak bu bilgiler ile de karşı bilgisayara ulaşabilirsiniz. Bu basit ve her yerde kullanabileceğiniz, program gerektirmeyen bir yöntemdir.

Kurulum gerektirmemesi ve ufak boyutuna karşın Ammyy Admin kendisinden beklenmeyen bir performansa hakim  ve piyasadaki öteki rakiplerinden oldukça fazlaca daha süratli ve kullanışlı bir program. Alternatif olarak kesinlikle denemenizi öneririm.

Ayrıca dosya transferi, sesli konferans benzer biçimde güzel ve kullanışlı özelliklerinin de bulunduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Tabii ki bu bağlantıların kalitesi her programda olduğu gibi tamamen internetinizin bant genişliğine ve yoğunluğuna paralel olarak değişmektedir.

Not: Program Windows Defender tarafınca uyarı vermektedir. Herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz.

Ammyy Admin indir

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. serpil dedi ki:

    ammy admin nedir,ne değildir sorusuna cevap arayanlar ! bu konuyu okumanız ile birlikte uzak ağ bağlantı programı hakkında bilgi sahibi olabilirler.aslında ammy inceleme konusu olarak başlık verilseydi bence daha doğru olurdu.evden ofisimdeki bilgisayara bağlanarak işyerinde unuttuğum bilgilere kolayca erişim sağlıyorum.
    Teşekkürler

Yorum Yazın